Sirius elektronik olarak, gerekli prosesleri sistematik şekilde uyguladığımız bilgi akışlarını IT veri toplama yazılımı ile organize ettiğimiz, kendi ürünlerimizi de ürettiğimiz ve dolaylı yoldan ihracat yaptığımız firmamızda genç teknik ekibimiz, mühendislerimiz ile birçok sektöre hizmet veriyoruz.

Sektörün her zaman bir adım önünde olmak amacıyla yüksek teknolojiye sahip yeni makina parkurunu kurduk

Üretim parkımızı teknolojiye adapte edecek şekilde geliştirdik geliştirmeye de devam etmekteyiz. Üretimdeki her bir personele Sertifikalı IPC Eğitmenimizden (CIT) düzenli eğitimlerini alarak, ESD ve MSD kontrollü alanlarda çalışmalarını sürdürürken tüm ürünlerin barkod seri numarasıyla ürün izlenebilirliğini sağlayarak kayıt altına alabiliyoruz.

IT tabanlı feeder ve dizgi makinesi yazılımın sağladığı destek ile birlikte malzeme tabanlı üretim takibi sağlanmaktadır. ERP yazılımı desteği ile birlikte her bir üretim için kullanılan malzemelerin takibi satın alma prosesine kadar yapılabilmektedir.

Yanlış malzeme dizilmesine olanak sağlamayacak şekilde yapılandırılan stok sistemi, malzemenin nereye koyulacağı, nereden alınacağının takibini yaparak hataların önüne geçmektedir. ERP ile birlikte entegre olduğundan bu prosesin takibi de yapılabilmektedir.

Birden fazla oluşturduğumuz dizgi hattı sayesinde ve uyguladığımız üretim teknikleri sayesinde hızlı, yalın kaliteli bir üretim gerçekleştirmekteyiz.

Elektronik kart tüm elektronik cihazlarda bulunan PCB -printed circuit board -yani baskılı devre kartı, üzerine montajı yapılacak elektronik komponent’lerin birbirleriyle olan elektriksel iletişimini sağlamaktadır. En kaliteli sarf malzemeler kullanarak üretim esnasında oluşabilecek her türlü aksaklığa önlem almaktayız.

  • SMD dizgi operasyonu elektronik elemanların yüzey montaj teknolojisi kullanılarak kart yüzeyine monte edilmesidir. 01005,0201,0402,0603,0805 Inch ve daha büyük chipler ve SOP,SOT,PLCC…Tipi Komponentlere 0,3 mm bacak aralıklı mikro işlemci, BGA, Mikro BGA, QFN, CSP Smd Konnektörlere kadar dizgi işlemş gerçekleştirebileceğimiz geniş bir dizgi kabiliyetine sahip Üretim hattımız mevcuttur.
  • TH dizgi hizmetimiz, dalga lehim makinesinde veya Eco select makinesinde eğitimli ve uzman personellerimiz tarafından takip edilmektedir. Uçtan ısıtmalı dijital havyalarla, gerekli müdahaleler de yapılmaktadır.
  • Kalite cihazlarımızla (SPI-AOI) ‘dan gerekli göz kontrol son kontrol prosesleri uygulanarak raporlar alınmaktadır.

Tasarımın üretilebilirliği, üretimde karşılaşılan sorunların çözümü ve tekrarlanmaması için kök nedenleri araştırır, Düzeltici-Önleyici Faaliyetlerin belirlenmesinde sürekli geri bildirimlerde bulunmaktayız.